Permosil Silikonlu Dış Cephe Boyası

 

Permosil silikonlu dış cephe boyası 7847’ye uygundur.

Permosil silikonlu dış cephe boyası, su bazlı, akrilik emülsiyon esaslı, silikonlu, dekoratif renklerde, mat, son kat dış cephe boyasıdır. Boya öncesi hazırlıkları tamamlanmış her türlü dış cephe yapı elemanları üzerine uygulanabilir.Boya öncesi hazırlıkları tamamlanmış her türlü dış cephe yapı elemanları üzerine uygulanabilir. Elastik yüzeylerde kullanılmamalıdır. Zorlu atmosfer koşullarına dayanıklı, yüksek alkali direncine sahip, mükemmel örtücü, solmaya karşı dayanıklı, UV direnci yüksek, uygulandığı yüzeylerin nefes almasını sağlayan bir boyadır. Üstün aderans gücü ile her yüzeye çok iyi tutunur. İhtiva ettiği silikonun katkısı ile yüzeyleri nem ve dış ortamların yıpratıcı etkilerine karşı korur. Uygulaması çok kolay olup fırça, rulo izi göstermez, sıva hatalarını gizler.

 

Permosil Silikonlu Dış Cephe Boyası Teknik Özellikleri

 

Görünüm : Mat, düz görünümlü dış cephe boyası.
Renk : Kartela renkleri
Viskozite : 126 ± 5 KU/25oC
Yoğunluk : 1.54 ± 0,15 gr/cm3 (renge göre değişir.)
Katı Madde : 64 ± 2 (120oC 30 dak)
pH : 8,5 ± 1
Sarfiyat Miktarı : Yüzey şartlarına bağlı olmak üzere, tek katta 8 – 10 m2/kg (12 – 16 m2/L)
Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması tavsiye edilir.
Kuruma Süresi : Dokunma kuruması 30 dak
(23oC 50% HR) Tam kuruma 24 saat
Katlar arası bekleme süresi 6 saat
Parlama Noktası : – (Parlamaz)

 

 

Boyama Öncesi Hazırlık Nasıl Yapılır?

 

 

Yeni sıvalı yüzeyler: Yüzeyler gözden geçirilerek kendini taşıyamayacak durumda olan tüm tabakalar temizlenerek
uzaklaştırılmalı, serbest kum, toz ve yağ gibi yapışma gücünü düşürecek faktörlerden arındırılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler tamamen kuru olmalıdır. Bu nedenle yeni sıvanmış yüzeyler en az 20 gün sıvanın prizlenmesi için beklenmelidir. Yüzeyler üzerinde varsa çatlak, çukur veya kırıklar Permolit Permomacun Su Bazlı Süper Akrilik Dış Cephe Macunu ile düzeltilmelidir. Brüt betonlarda kullanılan kalıp ayırıcı yağlar kesinlikle temizlenmelidir.
Eski boyalı yüzeyler: Kendini taşıyamayacak durumda olan tüm tabakalar temizlenerek uzaklaştırılmalıdır. Oluşabilecek seviye
farkları Permolit Permomacun Su Bazlı Süper Akrilik Dış Cephe Macunu ile macunlanarak düzeltilmelidir. Uygulamaya geçilmeden önce yüzeyin temiz, sağlam, kuru ve tozsuz olduğu kontrol edilmelidir.
Astarlama: Yüzey hazırlığı tamamlanmış yüzeylerdeki serbest mikronize tozların yapışmasını sağlamak ve aderansı
arttırmak için sıva yüzeylere Permolit Permosar Silikonlu Dış Cephe Astarı veya Permolak Su Bazlı Akrilik Astar, macun gibi çok emici yüzeylere ise Permolit Permobinder’in tek kat uygulanması tavsiye edilir. Koyu renkli, eski boyalı sağlam yüzeylerde renk değişikliği yapılmak isteniyorsa Permolit Permokapar Örtücü Astarlar’dan biri ile tek kat astarlama yapılmalıdır. Son kat uygulamasına geçilmeden önce astarın kuruması için en az 6 saat beklenmesi gerekmektedir.
İnceltme : Su ile hacimce %10 – 15 oranında inceltilmelidir.

 

 

Permosil Silikonlu Dış Cephe Boyası Nasıl Uygulanır?

 

Son kat uygulama için hazır hale gelen yüzeye fırça, rulo veya pistole ile en az 2 kat olarak tatbik edilir. Katlar arasında en az 6 saat beklenmelidir. Kullanılan tüm araçlar su ile temizlenebilir.


TIKLA WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER

0 549 524 19 86

7x24 Whatsapp Üzerinden de Sipariş Verebilirsiniz.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır